7 lis 2014

HubAnka Star Nowa. Przemysłowa sława w grodzie PrzemysławaDo Poznania miał zawitać as naj. Właściwie to miała zawitać cała para Beckham w gwizdek na Polskę czyli Wilhejm wraz z małżonką (lewa pomoc) Anką. Oboje mieli towarzyszyć projekcji ich filmu Huba w poznańskim kinie Muza, by potem jeszcze można było Jej i Mu za...dać pytania sformułowane przez publikę, która się miała uMościc w kinowych fotelach. I wszystko byłoby cacy, gdyby nie jak zwykle i zawczasu nacierające z prawej flanki hordy maluczkich czyli Krasnali. Sasnaj się szturmu wystraszył, a gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Przyje...chała więc sama Sasnal..anka. Jak się już chała wyświetliła to Krasnale wyjęli, co mieli czyli potwarze (zapisane na kartkach). Ale wtedy -podobno- ochrAnka się zdenerwowała i sięgnęła po twarze Krasnali, ukryte -jak wiadomo- w kominiarkach. O tym, że kominiarka nie przyłbica, wiedzą wszyscy oprócz zakutej ochrAnki, która do końca sądziła, że jak ściągnie to zobaczy gołą ...prawdę. Zobaczyła więc co chciała: gołą d., bo Whielki nie jest dość maludzki, by osobiście zapylać na byle chałę.


The Krasnals Bitwa pod Grunwaldem (Statek Głupców) fragment (Sasnal), 2010 r.


Przy okazji przypominam o trwającej jeszcze (do 15 bm.) w Galerii Browarna wystawie The Krasnals, Brothers In Arms. Oczywiście zapraszam na nią też parę Beckham na Polskę. Na wypadek, gdyby się jednak Beck- znowu rozpłakał i zaryglował w Tarnowie, serdecznie zapraszam samą -ham, nawet z ochranką. W odróżnieniu od Whielkiego, osobiście mogę zapewnić, że jestem potulny jak baranek z podłowickich łąk.

40 komentarzy:

 1. kiedyś było za okupacji : Tylko świnie siedzą w kinie!
  (i jeszcze głowy golono przypomnę...)
  Wszelkiej maści zaprzańcom mówimy stanowcze NIE!

  czuwaj!
  g.n

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy13:39:00

  Kulturalni kibole z Poznania!!!

  http://www.miastopoznaj.pl/kultura-i-styl/519-kulturalni-kibole

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy03:10:00

   Co to za kibole bez zamiłowanie do klubu i piłki nożnej? :)

   Usuń
  2. Anonimowy16:20:00

   Kulturalni kibole nie interesują się piłką nożną, w interesującym nas przypadku (zobacz podany link) sztuką wizualną. Kulturalnych kiboli definiuje, podobnie jak kiboli piłki nożnej, grupowe zachowanie, czyli: „pewna ilość osób (najmniej trzy) oddzielona jest od innych zbiorowości wyraźną zasadą odrębności.” Norma grupowa dotycząca zakresu zachowań obowiązująca wszystkich członków grupy, bez względu na ich pozycję w grupie, pozwala narzucić grupie (kulturalnych kiboli) określony cel, jego skuteczność i utrzymać istnienie grupy. Raz ustanowione i zaakceptowane normy wywierają wpływ na zachowanie się członków grupy. W grupie istnieje zróżnicowanie na pozycje, które tworzy strukturę grupową. Jeśli struktura grupy jest scentralizowana, pewne osoby zajmują hierarchiczną pozycję w strukturze grupy i rodzaj zachowań wiążących grupę oparty jest na strukturze awansu i władzy. Osoby, które zajmują peryferyjne funkcje w strukturze grupy są mniej zadowolone ze swego uczestnictwa w grupie niż osoby zajmujące centralne pozycje.

   Pytanie retoryczne: Czy osoby zajmujące peryferyjne funkcje w grupie kulturalnych kiboli i zakłócających pokaz filmu „Huba” Anki i Wilhelma Sasnali w kinie Muza odczuwały podobną przyjemność niż te zajmujące centralne funkcje (lub osoba zajmująca centralną funkcję)? Czy może uległy strukturze władzy w grupie i jej nacisku?

   Usuń
  3. Anonimowy01:52:00

   Po pierwsze, bez obrazy, ale ta definicja jest tak szeroka, że każda społeczność pod nią podpada. Wiec nadal nie wiem, co to takiego szczególnego ci „kulturalni kibole”? Po drugie, czemu niby to pytanie jest opatrzone mianem retorycznego? Chętnie wysłucham tej dla Anonimowego oczywistej odpowiedzi. Skąd u Anonimowego ta pewność, co u kogo w głowie siedzi? :)

   Usuń
 3. Anonimowy03:00:00

  https://www.youtube.com/watch?v=AEQAPtoC2jg

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielce Szanowni Panie i Panowie...
  piękne zamieszki mieliśmy w tym roku...
  jako ,że osobiście namawiałem do przemocy na marszu Niepodległości w roku 2014...
  czuję pewien niedosyt...
  chuligani ,warchoły ,ekstremalne prawicowe elementy... itd.
  i marsz Pana Komorowskiego( 115 % poparcia w obop)-w TVN pokazali ok.200 osób ....ha,ha,ha
  osobiście czekam na prawdziwy Polski Majdan ...(bierzmy przykład z biednych Ukraińców....)
  -zaprzańcom wszelkiej maści powiedzmy stanowcze Nie !
  a konkretnie walczmy o nasz kraj i wypierdolmy te sprzedajne świnie (na początkek z Ruskiej Budy ...)!
  pzdr.
  g.n


  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy10:41:00

  Gosciu, odpal google maps. Naceluj na miejsce tych zamieszek. Potem zrob zoom out. Powtorz. I jeszcze raz - zoom out. Jak w przegladarce pojawi sie zarys calego kraju to zobaczysz - warszawiak - ile tak naprawde znacza te wasze marsze. Jedne i drugie.

  anonimowy 2

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:25:00

   Oj tam oj tam, my tam nie mamy, tak jak Anonimowy 2, ambicji imperialnych :)

   Usuń
  2. fakt...
   w małej Belgi ostatnio zamieszki z okazji podniesienia wieku emeryatlnego zgromadziły na nasze warunki ok. 0,5 mln w przeliczeniu na naszą ludność w naszym kraju...(w belgii ok 100.000 tyś)
   tak ,że nie możemy jeszcze się liczyć w liczebności w stosunku do krajów tzw. europejskich...
   ale mam nadzieję,że w końcu dorwiemy tych zdrajczyków wszelkiej maści ze strony niemieckiej i ruskiej...
   -raz na 20-30 lat Polacy się budzą z letargu...a Mickiewicz i Słowacki pisali takie dyrdymały... ;)
   pzdr.
   g.n


   Usuń
  3. Anonimowy11:34:00

   I jak juz ich wykopiecie, to zajmiecie ich miejsce i wy bedziecie handlowac dziewczynami? Co wy macie do zaoferowania? Ani przemyslu, ani nauki, ani kultury. Mlodziency leworeczni i mlodziency praworeczni, soba zachwyceni.

   anonimowy 2

   Usuń
  4. do zaoferowaniania?
   no chyba nic ...
   ale powiesić kilku skurwysynów publicznie i wychłostać ,to dlaczgo nie...
   dziewczynami handlować/
   w porządku na starsznej sztuce-no problem....;)
   a taki Biernacki ,stary c...j ,spokojnie był by ministrem kultury...
   się nie podoba? ,to wypierd...ć
   proste...
   ...tu jest wojna chłopaku ,tu nie bierze się jeńców...maszerujesz albo giniesz...
   komunistom i nie wykształconym dzieciom resortowym mówimy stanowczo nie!

   Usuń
  5. Anonimowy09:46:00

   Spocznij. Wez szklanke wody. Wielka bitwa w domu kultury.

   anonimowy 2

   Usuń
 6. + polecam : ostanio zakupiłem:
  Batalion Miotła – batalion (obok „Zośki” i „Parasola”) w strukturach Kedywu KG AK, powołany na przełomie lutego i marca 1944 roku. Dowódcą oddziału został mianowany kpt./mjr służby stałej piechoty, Franciszek Władysław Mazurkiewicz – „Niebora”. Baon powstał na bazie oddziału dyspozycyjnego „Anatol” (od pseudonimu jego pierwszego dowódcy – Seweryna Skowrońskiego), który istniał już od przełomu lat 1939/40, przechodząc w tym czasie różne zmiany organizacyjne.
  W czasie okupacji oddział prowadził działalność dywersyjną i sabotażową przeciw okupantowi oraz represyjną, zwalczając rodzimych zdrajców i konfidentów. Nazwa batalionu wzięła się właśnie z owego „wymiatania” Warszawy z renegatów i hitlerowskich agentów. Do czasu wybuchu powstania warszawskiego batalion wykonał kilkadziesiąt wyroków na zdrajcach oraz liczne akcje sabotażowe, małej i dużej dywersji.

  W chwili wybuchu powstania batalion „Miotła” wszedł w skład Zgrupowania Radosław, a do istniejących już grup bojowych dołączyły: oddział Zygmunta Ziemięckiego – „Gałązki” oraz część oddziału tzw. „Kolegium A” pod dowództwem Tadeusza Wiwatowskiego – „Olszyny”.

  (W pierwszych dniach walk na Woli „Miotlarze” wsławili się między innymi, opanowaniem budynku Polskiego Monopolu Tytoniowego przy ulicy Pawiej, które to natarcie odblokowało przebywającą po sąsiedzku w Fabryce Kamlera na ul. Dzielnej i atakowaną przez Niemców, Komendę Główną AK. Brali tez udział w zdobyciu dwóch niemieckich czołgów Pantera, które zostały następnie przekazane do Plutonu Pancernego Baonu „Zośka”. W dniach 6-10 sierpnia uczestniczył w walkach w obronie cmentarzy wolskich i ul. Okopowej.)
  -wcześniej pozycja dostępna w okolicach 100-200 pln obecnie do kupienia za ok 30 pln... :)
  2:Armia "Poznań" 1939
  Autor:
  Waldemar Rezmer
  Wydawnictwo:
  Bellona , Listopad 2014
  do niedawna pozycja niedostępna ...(ok200 -300 pln -allegro)
  do nabycia w przystępnej cenie... :)
  czuwaj!
  gość niedzielny

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy10:41:00

  @ Gosc Niedzielny

  Bardzo cie prosze, przyswoj sobie takie rozroznienie. Jest szlachta i jest budzetowka. Szlachta daje, bo ma. Budzetowka bierze, bo nie ma.
  .....................................................
  Oprocz tego jest interes. Jak chcesz czegos ode mnie, to powiedz mi: 1)dlaczego; 2) po co, 3) co ja z tego bede mial.
  ..................................................
  Kobiet to samo dotyczy. Ostatnio widzialem nasza pania Ize trzy razy na zdjeciu ( brakuje mi tej cipsterki i lubie sobie popatrzec ) w tej samej sukience. Moge jej wyslac na nowa sukienke. Ale musze miec zapewnienie od jej:
  1) meza; 2) ojca ( jezeli w dobrym zdrowiu; 3) brata ( jezeli ma; 4 ) synow, ze nie maja nic przeciw temu. Poniewaz wiem jaka bylaby ich reakcja, dodaje od razu ze to zart. W kazdym razie niech sie nauczy pierwsza dama co jest patriarchat ;-)
  ..........
  A teraz powiedz mi warszawiak czy takie zdanie ma dla ciebie jakis sens "facet z najbogatszego miasta w Polsce i nie stac go na oplacenie wysylki". Ma sens? Nie ma, mysle ze sie zgadzamy. Podobnie twoje "facet z najbogatszego kraju" tez nie ma zadnego sensu.
  Moje-twoje, co jest twoje to nie moje. A co jest moje to nie twoje. Proste. Teraz swiat lezy przed toba otworem.
  ..........
  Co do akcji The Krasnals - gdyby to bylo na mojej sali, wyrzucilbym ich po prostu. Ludzie zaplacili za bilety zeby obejrzec film Sasnala.

  anonimowy 2

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy10:51:00

  To o co macie pretensje do "czerwonych", to ja obserwuje po tej stronie w wykonianiu raczej konserwatywnej, patriotycznej i antykomunistycznej polonii. Polacy tacy po prostu sa. A jazeli chcecie - tacy jestesmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:06:00

   to znaczy jacy według ciebie po prostu jesteśmy?

   Usuń
  2. Anonimowy13:28:00

   Pretensje Chłopcze to można mieć do sprzedawcy, że Ci reszty nie wydał. A nie do morderców inteligencji narodu i kolaborujących z katami karierowiczów.

   Usuń
  3. Anonimowy10:20:00

   and how about sucking my dick, eh?

   Usuń
  4. Anonimowy05:02:00

   To się Źrebaczek rozbrykał. :)

   Usuń
 9. Anonimowy11:47:00

  Potrafimy tworzyc male "srodowiska", ale tworzenie wiekszych, bardziej finezyjnych organizacji sprawia nam trudnosc. Szczegolnie organizacji nakierowanych na "cos wiekszego".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:15:00

   Stary, litości. Tak wymijająco-ogólnikowej odpowiedzi to się można spodziewać po tele-wróżce. A nie po kimś, kto chce być dobrze zrozumiany.

   Usuń
  2. Anonimowy12:27:00

   jak mózg z kanady tak twierdzi. to tak kurna jest! nie zadawać zbędnych pytań. na kolana polski puchu marny przed zagranicznym ętelektem ;D

   Usuń
  3. Anonimowy11:42:00

   @ Anonimowy 12.15.00

   Dla mnie nie jest istotne ktora klika rzadzi. Dla mnie jest istotne ze rzadzi ( jakas tam ) kilka. Ale klika to tez jakas forma organizacji spolecznej. Moze na razie to wszystko na co nas stac.
   ..................
   W kazdym razie jak patrze na te zdjecia z roznych CSW to nie widze tam zadnej "elity", zadnych ekspertow, ale raczej grupki rozbrykanej mlodziezy "bez zawodu". No i jest jeszcze pani Izabela, ktora pilnuje zeby dzieciom nikt krzywdy nie zrobil.

   anonimowy 2

   Usuń
 10. Anonimowy10:29:00


  Tak sie sklada ze mialem okazje zetknac sie z tymi przedwojennymi elitami. To nie sa biali ludzie. Maja biala skore i to wszystko.

  https://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o

  anonimowy 2

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy11:38:00

  ĘTELEKT MADE IN CANADA
  NA WSZYSTKO ZŁOTA RADA
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy13:08:00

   …strzyże, goli i pierdoli. krawaty wiąże i usuwa ciąże :D

   Usuń
 12. Anonimowy09:53:00

  @ Anonimowy 13.28.00

  Jak moj nos spotkal sie z cudza piescia, co zdarzylo sie ze trzy razy, to mialem pretensje do nosa i do piesci, a nie do "przemocy". To chyba nie Sasnal skrzywdzil twojego dziadka. Kazdy w miare normalny facet wie ze jezeli gej czy Zyd byl pobity na polskiej ulicy, to nie dlatego ze byl gejem czy Zydem, ale dlatego ze dal sie pobic.

  anonimowy 2


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:47:00

   Nie ma sprawiedliwości na świecie. :(
   https://www.youtube.com/watch?v=hcU9vPPVx9s

   Usuń
  2. Anonimowy04:43:00

   @Anonimowy2

   Biedaku, na przeszłość taka rada, może uniknąłbyś wielu problemów (i to nie tylko w Polsce, a na całym świecie), gdybyś nie czynił nieznajomym na dzień dobry tego typu propozycji: „and how about sucking my dick, eh?”.

   Usuń
  3. Anonimowy10:33:00

   Troche wybiorcza jest twoja uwaga. A problemy to ja zalatwiam od reki. Kto mieczem walczy, ten od miecza ginie - jak to ktos powiedzial. A poza tym - dzien dobry.

   anonimowy 2

   Usuń
 13. a teraz przeliterujmy wszyscy razem : DEMOKRACJA ... ;)
  -25 lat wolności ,,, ha,ha,ha

  OdpowiedzUsuń
 14. a historycznie rzecz biorąc znajdujemy się w bardzo ciekawych czasach...
  -wszystko już było ,a konkretnie wszystko zostało opisanie w powieści ,,1984,,
  sytuacja jest prosta : cały ten system kulturalno -polityczny upadnie w ciągu max. 5 lat
  im szybciej tym lepiej..czyli mniej ofiar...
  przypominam : Ukraińcy ,wtedy ,gdy zginęło na Majdanie 100 osób(więcej niż w stanie wojennym w Polsce) mówili ,żeby w przyszłości
  na Ukrainie nie było tak jak obecnie w Polsce...(taka ciekawostka....)
  czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy09:54:00

   @ Gosciu Niedzielny. Moze jakis system upadnie, ale "polnische wirthshaft" zostanie. Wiec bedzie tak samo. Prawdziwa zmiana zajdzie wtedy gdy bedzie sie w tym kraju cenic ludzi za prace i wklad, a nie za poglady czy ideowosc. Radzilbym ci myslec czesciej o potrzebach twoich dzieci, zamiast o potrzebach twoich dziadkow.

   anonimowy 2

   Usuń
  2. Anonimowy11:54:00

   „Prawdziwa zmiana zajdzie wtedy gdy bedzie sie w tym kraju cenic ludzi za prace i wklad, a nie za poglady czy ideowosc.”

   No wielkie dzięki za te oświecone wskazówki. Mistrzu! Co jeszcze wielkiego objawisz nam dzisiaj? :)

   Usuń
  3. Anonimowy01:17:00

   Mistrzu Celnego Truizmu , Ty co wiesz wszystko najlepiej , wesprzyj nas ludzi małej wiary, nieufnym potęgi Twego wielkiego rozumu i oświeć nas Panie : jak nie poprzestawać na tworzeniu małych środowisk? Naucz nas jak tworzyć większe , bardziej finezyjne organizacje? Szczególnie te nakierunkowane na „ COŚ WIĘKSZEGO ”!!!!!! :))

   Usuń
 15. Anonimowy10:29:00

  Alez prosze bardzo ;-)) Byle panstwo satelickie ZSRR to nie to samo co byla republika ZSRR.
  .....
  A poza tym co Ukraincy ugrali na tym Majdanie? Zime do przetrwania? O ile wiem to mafia ma sie dobrze, za to wielu chlopakow zginelo nie wiadomo po co.

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy10:28:00

  Przyznaje ze tym razem nie zrozumialem Goscia N. Wydawalo mi sie ze wzywa na barykady. Przepraszam.

  anonimowy 2

  OdpowiedzUsuń
 17. Anonimowy14:45:00

  jak rewolucja to w islandzkim stylu
  https://www.youtube.com/watch?v=afx5_Vw3edQ
  pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przyznaje ze tym razem nie zrozumialem Goscia N. Wydawalo mi sie ze wzywa na barykady. Przepraszam.
  -----------------------
  dobrze kumasz kolego...:)
  i będę dumny jak moja córka i syn będą walczyć w Warszawie w przyszłości: kamienie i butelki ze benzyną....:)

  OdpowiedzUsuń