4 sie 2015

Art. 0 K.K.Profesor doktor dziekan habilitowany, polny man het, het ze Szczecina i koronny przykład etc. etc. nibysztuk (sorry, ani chybi pominąłem jeszcze jakieś tytuły, ale -doprawdy- można się w tej mnogości pogubić ), Kamil Kuskowski znowu protestuje. Ponieważ robi to znowu, więc pewnie już tylko testuje protestem cierpliwość swych adresatów. Tym razem stanowczo wystąpił przeciwko -rzekomemu- ocenzurowaniu pracy dyplomowej jego podopiecznej pani Magdaleny Sakowskiej-Carło i  -rzekomym- usunięciu jej z wystawy "Najlepszych dyplomów ASP 2015" w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku. Jak napisał: ,,Mocny głos młodej artystki przeciwko uprzedmiotowieniu ciała, merkantylnemu wykorzystywaniu osobistych tragedii, przeciwko banalizacji zła - seria inscenizowanych fotografii samobójczyń została usunięta i przeniesiona kilkaset metrów poza główną wystawę do Gdańskiej Galerii Miejskiej. Znalazła się w małej salce, z wejściem zasłoniętym kotarą z napisem "dla dorosłych".

Polny, koronny i wyhabilitowany zauważa więc, że: ,,Organizatorzy wystawy nie poradzili sobie z zapewnieniem przejrzystości kryteriów nagradzania prac. W rezultacie (...) jury pod przewodnictwem rektora z Katowic nagrodziło główną nagrodą studenta z Katowic; - głosami pracowników ASP w Warszawie - nagrodę MKiDN otrzymała studentka ASP w Warszawie a nagrodę prezydenta Gdańska otrzymała studentka z Gdańska.

Po czym Kuskowski otwarcie grozi, że:  ,,Dopóki nie uzyska zapewnienia, że organizator nie będzie podejmował kolejnych prób cenzurowania prac dyplomowych, a nagrody będą przyznawane przez niezależne jury, nie podejmie się narażania naszych przyszłych absolwentów na przejawy dyskryminacji.

Spodziewam się, że po takim jego ostrzeżeniu, wszyscy zainteresowani już trzęsą portami (co najmniej elektronicznymi), bo przecież dowolna, gdziekolwiek wystawa bez pana Kuskowskiego i jego podopiecznych, to byłaby -drżyjcie narody- niewyobrażalna tradżedija dla sztuk.

W rzeczywistości praca pani Sakowskiej-Carło nie została usunięta z wystawy tylko ,,zaaranżowana" nie tam, gdzie chciał KK, a jurorzy z Warszawy (nie sami w składzie) przyznawali nagrodę nie swoją, tylko MKiDN z...siedzibą w Warszawie, wszakże obsługującym również Szczecin.

Aliści prof. dr. hab. het. pol. kor. Kuskowski tak się w swym domaganiu PRZEJRZYSTOŚCI zacietrzewił, że nie zauważył biedactwo:

1. Że buntuje się przeciwko kumoterstwu kolesi z innych uczelni, którzy przyznają laury swoim studentom, a sam, jako profesor ze Szczecina upomina się o studentkę, a jakże, ze...Szczecina

2.I że jeszcze wczoraj, nie mógł strawić faktu, że -było nie było- LEGALNY i PRZEJRZYSTY przetarg na prowadzenie szczecińskiej Trafostacji wygrał KTOŚ INNY, a nie on dla siebie i swoich kolesi. (więc potem judził i ciągał konkurentów po sądach ).

Co zaś się tyczy dzieła jego podopiecznej, pani Magdaleny Sakowska-Carło "Życiowe historie" Poradniki "Twoje pierwsze...ZABÓJSTWO" i "Twoje pierwsze...SAMOBÓJSTWO" to to, że przywodzi na myśl -bynajmniej- nie pierwszy przykład sytuacji potłuczonego samobójcy, któremu nad urwiskiem -nomen omen- urwał się sznurek i nieszczęśnik zabił się nie jak chciał, tylko przez ...potłuczenie. Nie dość, że mu całe życie nie wyszło, to i wybór rodzaju śmierci także.

Sakowska-Carło, wiedziona przez takich demiurgów jak Kuskowski, także nie zauważyła, że zwykłym bzdetem, a nie żadnym konfesyjnym dziełem, jest OSTRZEGANIE przed sytuacją POPRZEZ jej sztuczne MNOŻENIE.  Detalicznie NIC to nie daje, podobnie jak mnożenie górnolotnych tytułów przed zerem - czyli np. nazwiskiem artystycznej miernoty. Chyba, że w trosce o dobre samopoczucie naiwnych.


6 komentarzy:

 1. Anonimowy03:41:00

  Ten facet jeszcze w Łodzi wydawał mi się nie teges. Paskudna facjata i do tego te jego amatorskie smarowidła założone jednym kolorkiem w złotych ramach. Fuj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy16:04:00

  Warto posłuchać wywiadu z innym szczecińskim "profesorem", kierownikiem katedry fotografii:

  http://www.tv.rtk.pl/kontent/wideo/?id=1426

  Kiedy tego słuchałem, to przyznam szczerze, nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać...
  Prace jego studentki nie poruszają mnie, ani zaciekawiają. Ograniczenie dostępności paradoksalnie przysłużyło się ich popularyzacji.

  http://radioszczecin.pl/276,2585,jedna-z-prac-magdaleny-sakowskiej-carlo-fot-mat-

  Po wysłuchaniu tej audycji mam wrażenie straty czasu...

  OdpowiedzUsuń
 3. jaki qurwa Szczecin...jaki Gdańsk?
  jest tylko Londyn,Nowy York i ewentualnie Tokyo...
  i dajcie sobie spokój ... do pracy uczciwej ,najlepiej fizycznej...
  czasy się zmieniły... :)
  ps.
  a w sierpniu to tylko kolego z Canady Powstanie 44 w wersji punkowej:
  Lao Che 2005 LIve za strasznego Kaczora!!! (Śp)
  https://www.youtube.com/watch?v=Ptszytv-x4o
  -jakie to były ,,prawicowe,, czasy...
  i jakie straszne słowa: Polska,zbuntowane miasto itd.... (ha,ha,ha)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy09:26:00

  @ A. Biernacki

  Polscy faceci "po studiach" robia wrazenie niedojrzalych i zniewiescialych
  ( 40-letni harcerz, na przyklad ), wiec troche musztry im sie przyda. Natomiast wobec dziewczyn sugerowalbym powsciagliwosc w tym zakresie. Nie bede sie tu kreowal na genderowca, ale obiektywnie rzecz biorac wcale mnie nie dziwi, ze prace na takie tematy powstaja.


  anonimowy 2

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielce Szanowny Kolego z Canady...
   Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…(...)
   -Bardzo popularnym ostatnio filmem wśród polonijnej młodzieży w Kanadzie jest ten wyprodukowany przez telewizję VICE, zrealizowany przez Niemców(!) o odrodzeniu się partyzantki w Polsce, opartej na założeniach i wartościach Armii Krajowej.
   http://www.poloniatube.com/#!Zobaczcie-jak-tworzy-si%C4%99-partyzantka-w-Polsce/cmbz/55dc6a950cf2083e080f18d3
   ==============================
   a Pani Iza i koleżanki feministki powie : ale to jest faszyzm...

   Usuń
 5. Anonimowy10:14:00

  @ Gosc Niedzielny

  Wolabmym uslyszec cos od autorki pracy o ktorej mowa we wpisie. Wideo rapujacej Maslowskiej wytrzymalem przez minute.

  anonimowy 2

  OdpowiedzUsuń